Zdrowie i Uroda

Kosmetyki stworzone z naturalnych składników

Kosmetyki naturalne - Global-performanceZ czego tak właściwie najczęściej produkowane są naturalne kosmetyki? Są to naturalne ekstrakty, oleje, wyciągi roślinne lub wosk pszczeli. Może czasem się zdarzyć, że kosmetyk naturalny zawiera w składzie substancje pochodzenia zwierzęcego jak mleko czy też lanolina. Czy lepiej zamienić tradycyjne kosmetyki na takie, które są te pochodzenia naturalnego? Zwykłe produkty zakupione w drogeriach mogą być za bardzo nieprzyjemne w korzystaniu. Zaś kosmetyki naturalne są łagodne i dedykowane są dla każdego typu skóry. Kosmetyki naturalne są idealne dla osób, które mają problemy z problemami dermatologicznymi.

Co jest istotne przy wyborze?

Przy dokonywaniu wyboru warto skoncentrować się na składzie, ponieważ można być uczulonym na poszczególne składniki. Wszystkie składniki naturalne powinny być odpowiednio dobrane – z troską o to, aby pochodziły z niezanieczyszczonego środowiska. Zbyt duże stężenie ziół czy aromatów może spowodować zaczerwienienie skóry, wysypkę lub pojawienie się krostek. Wybrany kosmetyk nie powinien zawierać sztucznych substancji zapachowych, SLES, olei mineralnych, silikonów, parabenów, PEG-i, związków chemicznych i utrwalaczy zapachów.

Dobre kosmetyki naturalne – jak je rozpoznać?

Ale czy rzeczywiście kosmetyki opisywane jako „bio” lub „eko” są naturalne? Na rynku wiele jest obecnie firm, które proponują w swojej ofercie kosmetyki naturalne. Na nieszczęście kupujących nie każdy produkt jest wiarygodny, a producenci chcą tylko złapać klientów na dobre hasło. Pamiętać należy, że żadna marka kosmetyku, ani oznaczenie nie daje gwarancji co do jakości, dlatego lepiej rozejrzeć się za produktami z certyfikatami. Konsument musi być więc bardzo ostrożny. Składniki na etykiecie informacyjnej powinny zawierać wszystkie istotne informacje o produkcie. W zasadzie im mniej składników, tym jest korzystniej. Najlepiej, jeżeli kosmetyk będzie zawierał maksymalnie 5% substancji syntetycznych.