Hobby i Czas wolny

Street Art

Street Art, Mural ścienny, Sztuka miasta - Global-performanceW większości przypadków sztuka miasta kojarzy się z Graffiti, które posiada wiele metod wykonania. Graffiti jest pełne nasyconych kolorów, a tworzone są przy pomocy wałków, markerów i sprayów. Klasycznie Graffiti wykonuje się ręcznie lub w użyciu szablonów. Nie o każdym wykonaniu można orzec, że to sztuka, a więc często sztuka uliczna kojarzona jest z wandalizmem. W szczególności wtedy, kiedy ma się na widoku bazgroły kibiców. Jeżeli w przestrzeni publicznej malowidło wykonane jest przez uzdolnionego artystę, w takiej sytuacji jest co podziwiać.

Jakie są rodzaje Graffiti?

Wykonywanie określonego rodzaju Graffiti wymaga ogromnych umiejętności plastycznych, żeby wykonywać oryginalne prace. Profesjonalne Graffiti ma swój początek w sytuacji, kiedy artysta jest gotowy podjąć się każdego projektu, zarówno w środku pomieszczenia oraz na zewnątrz – bez względu na wielkość oraz stosowany sposób realizacji. Wśród wykorzystywanych technik rozróżnia się Graffiti: polityczne, light, erotyczne, literowe, narracyjne, reklamowe, sportowe, 3D, szablonowe, artystyczne, knit, fotorealistyczne oraz abstrakcyjne. Podobnie jak w innych rodzajach sztuki plastycznej, malunek Graffiti jest możliwe do wykonania na zlecenie. Dla Graffiti często znajdzie się stosowne miejsce, najczęściej potrzebna jest jakakolwiek powierzchnia gładka. Graffiti stworzone na zlecenie w wykorzystaniu profesjonalnych narzędzi w sposób znaczący odróżnia się od amatorskich wytworów, które zaburzają estetykę w przestrzeni publicznej.

Malowanie dużych powierzchniach

Tylko mural ścienny odróżnia się tak dużym rozmiarem w porównaniu do poszczególnych prac plastycznych. Nowoczesne murale wyróżniają się najbardziej. Realizacja muralu w technice 3D jest wyjątkowo efektywne. Kolosalny malunek, który nie tylko jest widoczny z dalekiej odległości, ale dodatkowo sprawia wrażenie jakby coś się przemieszczało, unosiło w powietrzu albo wyodrębniało.